ما را در گوگل محبوب کنید
نکات مدیریتی

نکات مدیریتی

از تغييرات استقبال ‌كنید
مدیر، بر اساس تعهدی كه نسبت به انجام عملكرد مناسب دارد قدم به قلمروها و سرزمين‌های بكر و دست‌نخورده مي‌گذارد. او خلاءها و فضاهای خالی را تشخيص داده و سعي در پر نمودن آنها مي‌نمايد. او چيزهايی را مي‌بيند كه ديگران قادر به ديدن آنها نيستند و ديگران را ترغيب مي‌كند تا واقعيتي ايده‌آل را پديد آورند.
مدیر مي‌داند كه تغيير يعنی پيشرفت، و در كم كردن و كاهش دادن ترس، كه تغيير در افراد تزريق مي‌كند، او گام نخست را بر مي‌دارد. او مي‌داند كه بايد از اول خودش پيش قدم شود تا بتواند ديگران را متقاعد كند كه تغيير نه تنها لازم است بلكه حتی می تواند امری بسيار خوب و مفيد باشد.
انرژي مثبت از خودتان ساطع کنید
همه‌ی ما به طرف افرادی جذب مي‌شويم كه اعتماد به نفس دارند و انرِژی مثبت از خودشان ساطع مي‌كنند و جاذبه و گيرايي آنها ما را در بر گرفته و به مريدان و هواداران آن شخص تبديل مي‌شويم اینرا مي‌توان جاذبه جادویی ناميد یا اینکه مي‌توان آن را شوق و اشتياق ناميد.
در این میان مطلب مهم این است كه چنين افرادي به راحتی مي‌توانند از طريق اشتياقی كه براي موفقيت و دستيابي به آن در افراد به وجود مي‌آورند به هدايت و رهبري آنها بپردازند. لذا شما هم به عنوان یک مدیر باید بتوانید به عنوان فردی شناخته شويد كه روشي منحصر به فرد برای انجام وظایف دارد و اشتياقتان مهار نشدني است. به موانع به عنوان چيزهايي كه بايد بر آنها چيره شوید بنگريد و قدرت و انرژی مهار نشدنی از خودتان ساطع کنید تا انرژي شما به کارکنانتان هم انرژى ‌دهد.
قابلیت سازگاری داشته باشید
استراتژی ها و راهکارهایی که امروز جواب می دهند، ممکن است فردا به درد نخورند لذا مدیر باید خیلی سریع این مسئله را تشخیص دهد. و همانطور که شرکت باید خود را با تغییرات وفق دهد، مدیر هم باید بتواند خود را سازگار کند، او باید بطور مداوم مهارت های تازه بیاموزد و رویکردهای تازه ای را امتحان کند.
مدیر نباید حتی لحظه ای هدف خود یا هدف زیردستان خود را فراموش کند. اگر اینکار را بکند، منسوخ و قدیمی خواهد شد و دیگران را هم با خودش به پایین خواهد کشید. از اینرو مهم است که مدیر بتواند خود را با تغییرات هماهنگ کند و دیگران نیز به آن سو هدایت کند.
از بي انگيزگي جلوگيري كنيد
يكي از وظايف اصلی مديران ايجاد انگيزه در کارکنان براي دست یابی بهتر و باکیفیت تر به اهداف سازمان است.
از طرفی می دانیم، با توجه به شغل مدير، او گاهي مجبور مي شود افرادي را تنبيه يا جريمه كند که اين عمل ممكن است باعث رنجش كارمند شده و مي تواند در كارايي او تأثير منفي بگذارد.
بنابراين بايد بسيار دقت شود كه جريمه و تنبيه به عنوان يك تكنيك كنترلی استفاده شود و نبايد سبب ايجاد بي انگيزگي در نيروي كار گردد. لذا همیشه در کنار تنبیه و جریمه، سیستم پاداش دهی هم داشته باشید و هنگامی که کارمندی را جریمه می کنید به او کاملا توضیح دهید دلیل این جریمه و تنبیه چیست و قطعا در صورت بهتر انجام دادن فعالیتهای واگذار شده به او، پاداش میگیرد.
مراقب باشید که تنبیه و جریمه باعث تخریب شخصیت و روحیه فرد نشود.

منبع : شاتن

ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل