ما را در گوگل محبوب کنید
نکاتی در مورد اصول و فنون مذاکره

نکاتی در مورد اصول و فنون مذاکره

نکاتی در مورد اصول و فنون مذاکرهReviewed by دستمال کاغذی on Mar 10Rating: 1.0نکاتی در مورد اصول و فنون مذاکرهمدیران در انجام وظایف خویش نقش های متعددی را ایفا می کنند. نقش هدایت، دیده بانی، تشریفات، ترویج و نقش های دیگر که طبیعت کار آن ها است. مذاکره نیز یکی از نقش های بسیار مهمی است که مدیران بخش قابل ملاحظه ای از وقت خود را به آن اختصاص می دهند.

نکاتی در مورد اصول و فنون مذاکره

مدیران در انجام وظایف خویش نقش های متعددی را ایفا می کنند. نقش هدایت، دیده بانی، تشریفات، ترویج و نقش های دیگر که طبیعت کار آن ها است. مذاکره نیز یکی از نقش های بسیار مهمی است که مدیران بخش قابل ملاحظه ای از وقت خود را به آن اختصاص می دهند.
یکی از راه های مذاکره در قدم اول این است که بدانیم بر سر چه موضوعی مذاکره می کنیم. درخصوص مذاکره فیمابین اشتباهاتی وجود دارد که انسان را در رابطه با فلسفه مذاکره به گمراهی سوق می دهد که نمونه آن مدیران بنگاه های املاک هستند که یک معامله خوب را در به خوبی فیصله دادن آن می دانند، کاهش قیمت از سوی فروشنده و قبولاندن شرایط موجود برای خریدار، چانه زنی و تخفیف گرفتن، که این نوع معامله ها نمی تواند منطقی و درست باشد و توام با حقه بازیست.

برخی از فروشندگان تصور بر این دارند که راه های درست مذاکره را در معامله طی می نمایند که اصلا درست و منطقی نیست و این سوال پیش می آید که راه درست مذاکره در معامله چیست؟ آیا موفقیت در مذاکره این است که موفق به تخفیف گرفتن شویم یا کالا را آن طور که خود می خواهیم بفروش برسانیم؟ این سوالها خود گمراه کننده است؛ اگر باور داشته باشیم که در معامله هدف تخفیف دادن یا به تنزیل کشاندن قیمت است سخت در اشتباهیم با این کار هم خود را دچار فریب کاری نموده و هم راه های فریب را به خریدار می آموزیم.

مذاکره معاملاتی با توجه به ماهیت و معنای اصلی آن یعنی رسیدن به تفاهم و بحث و جدل پیرامون بازاریابی یک کالا که دو طرف شروط خود را مطرح نموده و پیرامون آن از مباحثات لازم به نتیجه می رسند و صداقت حاکم است و طرفین تلاش آشکاری برای رسیدن به نکته ای مشترک از خود نشان می دهند و بدون هیچ فریب و نیرنگی ادامه یافته و به ثمر می نشیند. در یک معامله باید شیوه مذاکره را پیش گرفت زیرا اگر نباشد قادر به کسب امکانات بسیار خوب موجود نخواهیم بود، آنچه در معامله شرط است وجود مذاکره است و یقین بدانید اگر راه های مذاکره را در به تحقق کشاندن معامله ای به کار نگرفته و به آن اهمیت ندهید از همان شروع معامله به خسارت دیدن سوق خواهید یافت.


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev