ما را در گوگل محبوب کنید
بازاریاب,بازار,فروشنده

مهارتهای یک بازاریاب و فروشنده حرفه ای

مهارتهای یک بازاریاب و فروشنده حرفه ایReviewed by مدیر سایت on Aug 29Rating: 1.5

یکی از جذاب ترین ، پرچالش ترین و در عین حال لذت بخش ترین شغلهای دنیا بازاریابی و فروش است . خوشبختانه در کنار دارا بودن خصوصیات شم و هنر بازاریابی ، این رشته به عنوان یک علم و تخصص نیز پذیرفته شده است . و فعالان بازار پذیرفته اند که در کنار جوهره و تجربه ناچار از آشنایی با اصول و تکنیک های بازاریابی نوین متناسب با بوم و شرایط هر کشور و بازار هدف هستند .

در این نوشته به مهمترین آمادگی ها و در نتیجه مهارتهایی که بازاریاب و فروشنده حرفه ای می بایست دارا باشد اشاره می شود.

۱ – آمادگی روحی و روانی :

برای ارتقاء این آمادگی لازم است افراد در خودشناسی خویش یا تمام نقاط قوت و نقاط ضعف جهت مهندسی توفیق و مهندسی شکست تلاش کنند.همچنین بازاریابان و فروشندگان عصر امروزی می دانند که باید شیفته خودشان باشند و تا زمانی که خودشان را دوست نداشته باشند و احساس خوبی از خود واقعی شان نداشته باشند ، نمی توانند دیگران از جمله مشتری را دوست داشته باشند. بازاریابان و فروشندگان حرفه ای عاشق خودشان و عاشق مشتری شان و عاشق سازمان شان هستند . همچنین ایشان خودشان را باور دارند و در راستای ارتقاء اعتماد به نفس و عزت نفس خویش تلاش آگاهانه خواهند کرد.

۲ – آمادگی جسمی :

بازاریابان و فروشندگان حرفه ای می دانند که برای رسیدن به اهداف موفقیت در بازار نیاز به جسم سالم دارند ، پس از جسم خویش مراقبت می کنند ، ورزش می کنند ، تغذیه خوب دارند و به سلامتی خویش اهمیت می دهند.

۳ – آمادگی محصول شناسی :

بازاریابان و فروشندگان حرفه ای قبل از اقدام برای شروع کار بازاریابی و فروش در یک شرکت، ابتدا ساعات قابل توجهی را صرف شناخت کافی و کامل از محصول می کنند تا در مقابل سوالات موشکافانه و دقیق مشتری بتوانند پاسخ های دقیق بدهند و به این طریق خودشان را به عنوان یک مهندس فروش برجسته به مشتری نشان دهند .

۴ – آمادگی بازارشناسی :

بازاریابان و فروشندگان حرفه ای می دانند که هر بازار هدف با بازار دیگر تفاوتهایی دارد. لذا در شناخت مشتریان با تمام ابعاد آنها از نظر فرهنگ و مذهب، توان اقتصادی و سایر ویژگی ها و خصوصیات تلاش
می کنند. آنها می دانند که لازم است با شناخت دقیق از بازار و مشتریان، خودشان را با آنها هماهنگ کنند نه اینکه انتظار داشته باشند مشتریان با آنها هماهنگ شوند.

۵ – آمادگی تعامل و نفوذ در دل دیگران :

بازاریابان و فروشندگان حرفه ای می دانند که مشتریان قبل از خرید محصول باید خریدار خود آنها باشند . اگر مشتری از شخص فروشنده حس خوبی نداشته باشد ، به او فرصت متقاعد کردن هم نمی دهد به همین جهت است که امروزه تیپ ظاهری و تیپ باطنی در راستای تاثیرگذاشتن به مشتری اهمیت به سزایی یافته است.

۶ – آمادگی یادگیری و یادگیری زدایی :

بازاریابان و فروشندگان حرفه ای همیشه خودشان را محتاج آموزش می بینند و آنها را در دنیای عملی بکار می گیرند و به این طریق سطح دانایی و یادگیری شان را به طور مستمر ارتقاء می دهند و دانسته های قدیمی که دیگر کاربردی ندارند را از ذهن شان خارج می سازند.

الوین تافلر می گوید : بی سوادان قرن بیست و یکم کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند بلکه کسانی هستند که نمی توانند بیاموزند ، آموخته های کهن را دور بریزند و دوباره بیاموزند.


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev