ما را در گوگل محبوب کنید
مرحل تولید دستمال کاغذی

مراحل تولید دستمال کاغذی

مراحل تولید دستمال کاغذیReviewed by تولید دستمال کاغذی on Jun 15Rating: 2.5تولید دستمال کاغذیماده اصلی تشکیل دهنده ی دستمال کاغذی درختان هستند، در کارخانه ای پوست درختان برداشته میشود، و طی فرایندی درختانی که پوست آنها برداشته شده است به لایه های نازکی تبدیل میشود، لایه بیرونی آنها تا جایی که ممکن باشد به صورت نازک گرفته میشود.

تولید دستمال کاغذی

تولید دستمال کاغذی

مراحل تولید دستمال کاغذی
چگونه دستمال کاغذی تولید میشود ؟

مرحله ۱)  ماده اصلی تشکیل دهنده ی دستمال کاغذی درختان هستند، در کارخانه ای پوست درختان برداشته میشود، و طی فرایندی درختانی که پوست آنها برداشته شده است به لایه های نازکی تبدیل میشود، لایه بیرونی آنها تا جایی که ممکن باشد به صورت نازک گرفته میشود.

مرحله ۲ ) لایه های بریده شده به قطعات چیپس مانند در سایزهای برابر (حدود ۱ در ۱.۴ اینچ در می آید) ، این قطعات کوچک آسانتر له خمیر چوب تبدیل میشوند.

مرحله ۳ ) تکه چوب های تولید شده (که چیزی در حدود ۵۰ تن هستند)  همراه ۱۰۰۰۰ گالن مواد شیمیایی پخت و پز ترکیب میشود ، سپس دوغاب تولید شده به اجاق های فشار با ارتفاع حدود ۱۸ متر به نام دایجستر (هاضم) فرستاده میشوند.

مرحله ۴ ) در خلال پخت مواد که ممکن است تا ۳ ساعت طول بکشد، بخش عمده ای از رطوبت چوب بخار میشود ( تکه های چوب شامل تقریبا ۵۰٪ بخار هستند ) ، وزن مخلوط حدود ۲۵ تن کاهش میابد که متشکل از ، سلولز ، فیبرها ، لیگنین (الیاف چوب متصل به هم ) و دیگر مشتقات است.

مرحله ی۵) خمیر کاغذ تولید شده به داخل سیستم های شوینده ی چند مرحله ای فرستاده  میشود ،  که در آن قسمت ، مواد لیگنین و ماده های شیمیایی پخت و پز، از برداشته میشوند، سپس مایعی که مشروب(روغن) سیاه نام دارد ، از خمیر کاغذ جدا شده و به مرحله ی دیگری از تولید ارسال میشود .

مرحله ۶) خمیرهای شسته شده به همراه مواد سفید کننده ی گیاهی طی یک فرایند چند مرحله ی شیمیایی رنگ های حاصله از فیبر را از بین میبرد. لینگن باقی مانده، چسبی که فیبرها را به هم متصل میکند ،  رنگ کاغذ را به مرور زرد میکند و باید سفید شوند، تا کاغذی سفید رنگ را تولید کند

مرحله ۷)  جهت تولید کاغذ انبار شده، خمیر دوباره با آب ترکیب میشود ، مخلوطی که ۹۹.۵ درصد آن آب و ۰/۵ درصد آن را فیبر تشکیل میدهد. کاغذ های ذخیره شده به داخل صفحات مشبک، که باعث چلانده شدن و آبکش شدن مقدار زیادی از آب میشود،  افشانده میشود، این مرجله صفحه های مات شده ای به پهنای ۱۸ فوت (۵/۵ متر) را در با سرعت ۶۵۰۰ فوت (۱۹۸۱ متر) در دقیقه تولید میکند.

مرحله ۸) صفحات مات به داخل سیلندر هایی عظیمی که یانکی درایر نام دارند منتقل میشوند، و در آنجا فشرده شده و خشک میشوند، و به رطوبت نهایی ۵ درصدی میرسد.

مرحله ۹) سپس ،  کاغذ ها کریپ مشوند، فرایندی که آن را بسیار نرم کرده و اندکی پرچین مانند میکند. در خلال کریپ کردن کاغذ به واسطه تیغ های فلزی کاغذ ها خراش بر میدارند، این تاحدودی باعث انعطاف پذیری بیشتر کاغذ میشود ولی قدرت و ضخامت آن کاهش میابد، و بعد خشک شدن تقریبا متلاشی میشود. این تولید باسرعت یک مایل در هر دقیقه انجام میشود، و برروی ریل های بزرگی پیچیده مشوند.

مرحله ۱۰) کاغذها بر روی ماشینهای مبدل بارگذاری می شوند، پیچ های آنها باز شده، بریده میشوند و دوباره به لوله های مقوایی نازک پیچیده مشوند،  سپس این دسته های پیچیده شده به کارخانه های برش و بسته بندی جهت محصول نهایی فرستاده میشوند.


برند شاتن دارای یک ویژگی خاص و داشتن هولوگرام جهت امنیت کیفیت محصول و مطمئن بودن از تولید آن در واحد مربوطه می باشد.

محصولات هولوگرام دار این برند دستمال کاغذی ۲۰۰برگ، دستمال کاغذی ۳۰۰ برگ و دستمال کاغذی ۴۰۰ برگ می باشد.

جهت ورود به صفحه اصلی روی کلمه ( دستمال کاغذی ) کلیک کنید.


نظر (8)

سلام میخواستم بدونم اگر بخوام دستمال کاغذی رولی و برگی تولید کنم ازکجا باید شروع کنم اصلا صرفه اقتصادیش خوبه؟ وچقدر سرمایه لازم داره

  سلام
  لطفا با بخش مدیریت تماس بگیرید.
  تلفن : ۶۲۶۲۳۰۸ ۴۴۴ ۹۸+
  تلفن : ۶۲۶۲۴۲۲ ۴۴۴ ۹۸+
  فکس : ۶۲۶۲۹۷۹ ۴۴۴ ۹۸+

   سلام خدمت دوستان مدتی هست ذهنم درگیر کار هست چون میخوام برم سوئد بطور اتفاقی اومدم تو این سایت بنظرتون اونجا میتونم چه شغلی برای خودم ایجاد کنم که نخوام زیردست کسی باشم با سرمایه کم اینجاواقعا افراد خوبی با تجربه ای دیدم نظر دادن لازم دیدم باهاتون مطرح کنم

باسلام
می خواستم بدونم برای ایجاد یک کارخانه تولیددستمال کاغذی چقدر سرمایه لازم است

باسلام.
بزرگترین کشور تولید کننده و مصرف کننده دستمال کاغذی کدوم کشور ها هستن؟

  چین بزرگترین تولید و مصرف کننده در سال ۲۰۱۵ بوده است

سلام اگه کسی بخواد دستمال کاغذی تولید کنه بدون کارخانه چقدر سرمایه لازمه.

درود بر شما
میخواستم بدونم دستگاه تولید تیشو از درختان یا از کاغذهای باطله را شما میفروشید و ایا این دستگاه در داخل ایران تولید می شود
با سپاس فراوان

ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev