ما را در گوگل محبوب کنید
قدردانی,مشتری,سپاسگزاری

قدردانی از مشتری وسپاسگزاری

قدردانی از مشتری وسپاسگزاریReviewed by مدیر سایت on Nov 9Rating: 1.5

قدردانی از مشتری موضوع این مقاله است. با توجه به اینکه در ھر شرکت و سازمانی ، مدیران بازاریابی و فروش نقش کلیدی و مھمی دارند ؛ مدیریت صحیح و نحوه برقراری ارتباط وی با کارکنان ومشتریان از حساسیت و اھمیت ویژه ای برخوردار است.تجربه نشان داده است ، مدیران موفق فروش ، مدیرانی ھستند که روابط مثبت و مناسبی با کارکنان ومشتریان خود برقرار می کنند. مدیریت چه در نوع کلان و چه در نوع محدود و کوچک ، نیاز به رعایت اصول اخلاقی و نکات ریز و مھمی در نحوه برقراری رابطه با کارکنان و مشتریان دارد که می تواند قدرت نفوذ ، احترام و تأثیرگذاری یک مدیر را افزایش دھد .به ھمین دلیل در این مقاله به اھمیت قدردانی و سپاسگزاری کردن مدیران از کارکنان و مشتریان پرداخته شده است.

یکی از کلیدھای اصلی برقراری رابطه درست و دوسویه بین مدیران با کارکنان و مشتریان ، ابرازاحساس قدردانی و سپاسگزاری مدیران است. در صورتی که مدیری در مواقع لازم از کارکنان یا مشتریان خود سپاسگزای کرده و از اقدامات آنھا تقدیر کند ؛ می تواند یک رابطه درست را پایه ریزی کرده و میزان اعتماد دو طرفھ را افزایش دھد. برای یک قدردانی خوب و متناسب باید به نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید رابطه مثبت و مورد نظر خود را برقرار کنید از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف) سعی کنید در نحوه ابراز سپاسگزاری و قدردانی از مشتریان خود یک ایده خلاقانه به کار ببرید. به
عنوان مثال می توانید از راھھای مبتکرانه بسیاری برای انجام این ھدف استفاده کنید. از ارسال یک ایمیل با متن تشکر ساده تا فرستادن یک کارت با محتوای قدردانی که توسط پست ارسال می کنید می توانند روشھای مناسبی برای این ھدف باشند.
ب) پیام سپاسگزاری و قدردانی از مشتری شما باید واقعی باشد نه ساختگی ؛ در صورتی که پیام شما یک پیام ساختگی باشد نه از صمیم قلب ، آنھا به میزان صداقت شما پی خواھند برد و این مسئله موجب کاھش اعتماد آنھا به شما می شود.
ج) در انتخاب نوع متن و پیامی که به عنوان “پیام تقدیر” برای مشتریان خود می فرستید بسیار دقت کنید. شما می توانید ھم پیام سپاسگزاری و ھم پیامھای دیگری که حاوی معانی خوبی است و احساس خوبی را القا می کند به مشتریان خود ارسال کنید. سعی کنید در کنار پیامی که برای آنھا می فرستید از ھیچ پیام دیگری که مبنی بر تبلیغ کردن یا مفھومی به جز قدردانی و سپاسگزاری داشته باشد استفاده نکنید. رعایت کردن این موارد به مشتریان شما این مفھوم را القا می کند که وجود آنھا برایتان مھمتر از ھدف فروش و تبلیغات است.
د) در صورتی که فردی یک پیشنھاد چشمگیر و یا بسیار مناسبی را به شما می دھد و یا انتقاد بسیار به جا وسازنده ای می کند که بسیار می تواند برای پیشبرد اھداف شما مفید و کمک کننده باشد. به اندازه کمکی که به شما کرده است به او پاداش بدھید. سعی کنید میان اندازه پاداش با میزان کمک افراد ھماھنگی وتناسب وجود داشته باشد.
ه) ھمیشه سعی کنید رفتاری بدون تکلف و فاصله با مشتریان و کارکنان خود داشته باشید. در عین حال که به حریمھای شخصی افراد احترام می گذارید ، سعی نکنید فاصله بین شما و آنھا زیاد باشد .بلکه فرصتی را می توانید ایجاد کنید که آنھا به راحتی با شما صحبت کنند و پیشنھادات و انتقادھای خود را مطرح کنند.به خاطر داشته باشید که در مقابل پیشنھادھا و انتقاداتی که ارائه می دھند از آنھا سپاسگزاری کرده و اھمیت این نوع تعامل و ھمچنین توجه و تمرکز خود بر نظرات آنھا را نشان دھید تا به ھدف خود که شکل دھی یک ارتباط پایدار و قابل اعتماداست دست پیدا کنید


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل