ما را در گوگل محبوب کنید
Failure in business

شکست در کسب کار

شکست در کسب کارReviewed by Lshp221 lshp221 on Jan 11Rating: 2.0

✍۳- اجازه می دهید دیپلماسی روی اصول تجاری شما سایه بیندازد:

?دوستی در محیط کار می تواند شمشیری دو لبه باشد. همه ی افراد دوست دارند با افرادی که کار می کنند احساس راحتی داشته باشند و گاهی این رویکرد به شکل گرفتن رابطه دوستانه با برخی از ایشان ختم می شود. اما گاهی این روابط دوستانه قضاوت حرفه ای ما را تحت تاثیر قرار می دهد که منشا مشکلات و مسائل فراوان در آینده سازمان خواهد شد. به علاوه این روابط در صورت عدم مدیریت می تواند منجر به تصمیم گیریهای غلط در کسب وکارها شود.
?بطور خلاصه؛ دیپلماسی ناپخته و فارغ از هوش تدبیری درسازمان نتیجه ی سایه انداختن دوستی و رفاقت روی اصول موثر تجاری است. این روابط نامتعارف سرمایه های فکری را می بلعد و هرچند که برخی هنوز فکر می کنند که بهتر است مشاغل کلیدی و با اهمیت به نزدیکان و دوستان ….. است اما اساسا آن چه که در دوستی ها به دست می آید در رابطه کاری حرفه ای نیست.
❌رفیق بازی سبب می شود که در بازار کار افراد در جایگاه های خود قرار نگیرند و افراد ناشایست با استفاده از فرصت ها به شرایط ایده آل است دست یابند و برخی دیگر در عین صلاحیت و بعضا از روی عمد دیده نشوند و بازار کار از تخصص و مهارت آن ها بی نصیب بماند.

✍❌۴- به تیم تان اعتماد ندارید:

?بی اعتمادی گسترده؛ یک ضعف سیستمی به حساب می آید که از ترکیب سه مساله قابل پیشگیری نشات می گیرد: ??

❌الف) ندانستن برنامه

❌ب) استخدام نادرست

❌ج) سایه انداختن سیاست بازی و دیپلماسی نامتعارف روی اصول تجارت

?لذا اگر در مقام مدیر یا رهبر یک تیم احساس میکنید که نمی توانید به کارکنانتان اعتماد کنید ، این بدان معنا است مدیریت ذره بینی دارید و یا این که در مسیر غلطی افتاده اید!!!
?راه حل اولیه جهت شفاف سازی و حاکم ساختن جو اعتماد در کار یا سازمان این است که یک برنامه ی استراتژیک در پیش گرفته شود و استعدادهای شایسته را جذب و سیاسی بازی را از روندهای سازمان حذف کنیم.

✍۵- اختلاف نظرها را به خوبی مدیریت نمی کنید:

?اختلاف نظر موثق و سازنده که مبتنی بر رویکردهای ذاتا متفاوت برای حل مساله ای مشابه یا دستیابی به هدفی مشترک است؛ بنیان یادگیری و پیشرفت را شکل می دهد، هرچند که اختلاف نظر آشکار در خصوص مسایل مهم که نشات گرفته از رفتار افرادی است که سعی دارند نقاط ضعف خود را در پس صدای مخالف بپوشانند و نظری اصلاحی و جایگزینی ارائه نمی کنند،بستر ساز شکست هر کسب و‌کار و سازمانی است.

?روش مدیریت انواع اختلاف نظرات نیز متفاوت است.
?هر کسب و کار دارای سازماندهی به منظور مدیریت اختلاف نظرهای موثق می تواند جلسات راهبردی و حرفه ای طوفان مغزی را در راستای همسوسازی اهداف و بسیج ظرفیت های سازمان در مسیر حل مسائل برگزار کند. در نقطه مقابل سازمان ها باید افراد نق زن و کم کاری که با ایجاد تعارضهای عمدتا ساختگی سعی در مخفی ساختن نقاط ضعف خود را دارند از بدنه خود حذف کند.

منبع : متین کالا مارکتینگ


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev