ما را در گوگل محبوب کنید
رمز فروش, سودآوری

رمز فروش و سودآوری، سادگی است و نه پیچیدگی

رمز فروش و سودآوری، سادگی است و نه پیچیدگیReviewed by مدیر سایت on Nov 8Rating: 1.5

مثال اول: دولت بریتانیا با ساده کردن طرح فرم های مالیات و جریمه ها و افزودن برچسب “حالا پرداخت کن” به فرم ها توانست از ۶۰ هزار دیرکرد پرداخت جریمه جلوگیری کند و تا ده میلیون دلار میزان پرداخت به موقع را افزایش دهد

مثال دوم: این دو توصیه را در نظر بگیرید.
توصیه اول: سعی کن فرصت های بهبود دانش خود را از دست ندهی.
توصیه دوم: هر شب ربع ساعت قبل از خواب یک کتاب مطالعه کن.
در واقع این دو خیلی تفاوتی ندارند، ولی احتمال بسیار بیشتری دارد که ادم ها به دومی عمل کنند و تغییر مورد نظر با اثر بخشی بیشتری انجام شود.

چرا؟ چرا چنین اتفاقاتی می افتد؟
دلیل مثال اول: افراد در مواجهه با تصمیم های پیچیده تصمیم گیری را به «تاخیر» می اندازند.
دلیل مثال دوم: افراد هر چه قدر روشن تر و مصداقی تر صحبت کنید، راحت تر می فهمند و می پذیرند.
ساده سازی و دوری از پیچیدگی رمز موفقیت در تغییر رفتار انسانهاست. امروزه محرک های پیرامون انسان ها و خرده تصمیم های روزمره آنقدر زیادند که اغلب افراد از کارهایی که توان ذهنی آنها را مصرف کند، دوری می کنند.

تجویز راهبردی:
چه مادر/پدر باشیم چه یک کارمند. چه یک رییس جمهور. چه مدیر تعمیرات و نگهداری باشیم چه یک سبدگردان بازار سرمایه باشیم چه یک شرکت باربری، همه ما فروشنده ایم. یا ایده هایمان را می فروشیم (مثلا یک طرح تجاری، ایده برای تغییر در یک سازمان، ایده تغییر در مبلمان خانه، تغییر شهری که زندگی می کنیم) یا محصولات و خدمات مان را می فروشیم (فروش خودرو تا ارایه خدمات وکالت). اگر می خواهید خریداران (مخاطبان) شما راحت تصمیم گیری کنند این سه ويژگی را رعایت کنید:

ایده/محصولی که پیشنهاد می کنید باید بتواند به سادگی بگوید آنکس که این را می خرد به این مطلوبیت مشخص می رسد.
برای هر پیشنهادی (ایده/محصول) یک گزینه رقیب پیشنهاد کنید چون آدم ها بر اساس مقایسه دست به انتخاب می زنند. نبود گزینه قابل مقایسه انرژی تصمیم گیری را بالا می برد.
عملیاتی صحبت کنید یعنی طرف مقابل باید بداند که دقیقا چه کاری باید انجام دهد.

به عبارت دیگر اگر می خواهید کارآفرین/متقاعدکننده/فروشنده ثروتمندی باشید، کمینه کنید! چه چیز را؟ انرژی که خریدار شما باید برای تصمیم گیری در مورد پیشنهاد شده صرف کند.


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل