ما را در گوگل محبوب کنید
دستمال کاغذی و خاصیت خشک کنندگی آن

دستمال کاغذی و خاصیت خشک کنندگی آن

دستمال کاغذی و خاصیت خشک کنندگی آنReviewed by دستمال کاغذ on Oct 22Rating: 1.0دستمال کاغذی و خاصیت خشک کنندگی آندستمال کاغذی , خاصیت خشک کنندگی دستمال کاغذی , دستمال کاغذی و خاصیت خشک کنندگی آن

خاصیت خشک‌کنندگی

اهمیت شستن دست‌ها و بهداشت فردی بر کسی پوشیده نیست، اما مسأله مهم‌تر خشک کردن دست و قسمت‌های خیس بدن است، چرا که رطوبت، آلودگی و میکروب‌ها را بیشتر انتقال می‌دهد. در ایران قدیم بیشتر مردم از پارچه‌هایی مخصوص برای بهداشت فردی استفاده می‌کردند، اما امروزه با توجه به اینکه وسایل یک‌بارمصرف بیشتر مورد توجه قرار گرفته، اکثر افراد، بخصوص خانم ها از دستمال کاغذی و دیگر وسایل بهداشتی یکبارمصرف استفاده می‌کنند که باعث جلوگیری از حمل ویروس و باکتری شده و از بیماری‌های فردی و عفونی پیشگیری می‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که دستمال کاغذی بهتر از هر وسیله‌ی دیگری دستها را خشک می‌کند و نسبت به دیگر وسایل خشک‌کننده مانند خشک ‌کن‌های برقی دارای مزیت‌های بیشتری می‌باشد.

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از خشک کننده‌های برقی میکروب‌های فراوانی را از طریق هوای داغ به فرد استفاده کننده می‌فرستد.

 

دستمال کاغذی استاندارد

با توجه به اینکه دستمال کاغذی یکی از وسایل بهداشت شخصی بوده و با قسمت‌های حساس بدن تماس دارد لازم است که تهیه آن از فروشگاه‎‌های معتبر انجام شده و استانداردهای بهداشتی موردنظر برای کالا در نظر گرفته شود.

مصرف‌کنندگان باید از خرید محصولات با کیفیت پایین خودداری کنند چرا که ممکن است مواد موجود در دستمال کاغذی‌های غیراستاندارد موجب بیماری‌های عفونی و آلرژیک در افراد حساس شود.

لازم به ذکر است قیمت بالای دستمال کاغذی نشان دهنده کیفیت خوب محصول نمی‌باشد بنابراین قیمت مناسب و منصفانه، ویژگی دیگری است که باید مورد توجه خانواده‌ها قرار بگیرد. برای توجه بیشتر خوانوارها، ویژگی‌های کلی دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد در ذیر عنوان شده است.

قبلا مقاله ای تحت عنوان ” نکاتی مهم در رابطه با دستمال کاغذی های موجود در بازار  ” منتشر کردیم با مطالعه ی آن می توانید این موضوع را بیشتر درک کنید.

 

ویژگی‌های استاندارد یک دستمال کاغذی

  • دستمال کاغذی معمولا از یک نوع کاغذ پایه تیشو ساخته شده از الیاف طبیعی تهیه می‌شوند.
  • دستمال کاغذی‌های استاندارد معمولا برجستگی دارند و دارای چین‌خوردگی هستند تا بتوانند رطوبت بیشتری جذب کنند و خشک کنندگی سریعتری داشته باشند.
  • یک دستمال کاغذی خوب بعد از استفاده و خیس شدن ریزریز نمی‌شود و معمولا حالت اولیه خود را تا حدودی حفظ می‌کند.
  • دستمال کاغذی‌ها نباید دارای بوی نامطبوع، لکه‌های رنگی بزرگ، سوراخ‌های متعدد و پارگی باشند؛ عدم وجود این موارد نشان‌دهنده کیفیت مطلوب محصول است.
  • بسته‌بندی استاندارد محصول باعث می‌شود تا هنگام بیرون کشیدن یک برگ، بقیه دستمال کاغذی‌ها بیرون نیاید.
  • دستمال کاغذی ها معمولا بصورت بسته‌بندی و جعبه‌ای عرضه می‎‌شوند. این جعبه‌ها باید دارای استحکام کافی بوده تا در هنگام حمل دچار آسیب‌دیده‌گی نشوند، پارگی و سوراخ شدن جعبه‌های دستمال کاغذی منجر به آلودگی آن می‌شود.
  • باید توجه شود که بر روی هر جعبه دستمال کاغذی لازم است مواردی از جمله نوع و تعداد برگ‌ها، اندازه، تاریخ تولید، شماره پروانه ساخت و علامت استاندارد محصول ذکر شود

 

شما کاربر گرامی هنگام خرید دستمال کاغذی، دقت کنید که ویژگی های دستمال کاغذی کاملا استاندارد باشد و خوشحالیم که از شما دعوت کنیم با استفاده ازمحصولات سلولزی (دستمال کاغذی) شاتن این اطمینان و کیفت استفاده را تجربه کنید.

 

 


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev