ما را در گوگل محبوب کنید
قند شکسته، مهرآنا ، کارخانه قند، شکر و نیشکر

درباره شکر و نیشکر بیشتر بدانیم

درباره شکر و نیشکر بیشتر بدانیمReviewed by دستمال کاغذی on Oct 21Rating: 1.0درباره شکر و نیشکر بیشتر بدانیمنیشکر یکی از گیاهان علفی مناطق گرمسیری است که از دوران پیش از تاریخ در هندوستان کشت می‌شد. در طی جنگ‌های ناپلئون صدور نیشکر به اروپا قطع شد در این زمان کشت چغندرقند بیش از پیش رواج یافت و قند‌ها را از چغندرقند تهیه کردند.

درباره شکر و نیشکر بیشتر بدانیم!

شکر

شکر یکی از مواد غذایی مورد نیاز انسان می‌باشد که در بدن ایجاد حرارت و انرژی می‌نماید. ازطرف دیگر جزء معدود موادی است که می‌توان آنرا تقریباً بطور خالص از طبیعت گرفت. قیمت بسیار ارزان شکر در مقایسه با مقدار کالری که ایجاد می‌نماید این کالا را به منبع اساسی تامین انرژی جوامع فقیر مبدل ساخته است. هیدرات کربن محلول مانند ساکاروز (شکر) خیلی سریع‌تر از نشاسته هضم و جذب می‌گردد. شکر به عنوان کالایی مهم و استراتژیک شناخته شده و توانایی در تولید این محصول نه تنها از نظر اقتصادی، بلکه از نظر سیاسی نیز حائز اهمیت است. کشت چغندرقند به منظور استحصال شکر با قدمتی بیش از یک قرن، تقریباً در تمام مناطق کشور گسترده شده است.. در حال حاضر کشت نیشکر به منظور استحصال شکر، صرفاً در استان خوزستان اقتصادی بوده و کلیه مزارع و کارخانجات مربوطه نیز در این استان قرار دارند. کشت چغندر از گذشته‌های دور در ایران رایج بوده است. محل پیدایش اولیه چغندر به آسیای صغیر و قسمت‌هائی از ایران نسبت داده می‌شود. ورود بذر اصلاح شده چغندرقند به ایران حدود ۱۲۰ سال سابقه دارد.

نیشکر

نیشکر یکی از گیاهان علفی مناطق گرمسیری است که از دوران پیش از تاریخ در هندوستان کشت می‌شد. در طی جنگ‌های ناپلئون صدور نیشکر به اروپا قطع شد در این زمان کشت چغندرقند بیش از پیش رواج یافت و قند‌ها را از چغندرقند تهیه کردند.

تاریخچه ی نیشکر از دیدگاه ویکی پدیا  به این صورت است که :

نیشکر گیاه بومی جنوب شرق آسیا و جنوب آمریکاست. شکر در زمان باستان در شبه‌قاره هند اما در آن زمان عرضه آن به صورت گسترده و با قیمتی ارزان نبوده از همین رو عسل به عنوان شیرین کننده در اکثر نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

شربت حاصل از عصاره‌گیری از نیشکر یک نوشیدنی محلی و نامهم بود تا زمانی که در قرن پنجم میلادی هندیان توانستند با تهیه [کریستال] شکر از این شربت، حمل و نقل و نگهداری و تجارت آن را ممکن نمایند.

پس از کریستال‌سازی، به تدریج شکر در تهیه دسرها و شیرینی‌جات در چین و خاورمیانه به کار رفت. با این حال شکر تا قرت هجدهم میلادی همچنان در اروپا جز کالای لوکس و تجملی به حساب می‌آمد.

در مقالات بعدی مختصر به این موضوع می پردازیم که فرآورده های حاصل از این دو محصول یعنی قند شکسته به چه صورتی انجام می پذیرد و افتخار داریم که اعلام کنیم شرکت تولیدی و بازرگانی متین کالا تحت عنوان برند تجاری مهرانا، قند شکسته را در سراسر ایران عرضه می نماید.


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev