ما را در گوگل محبوب کنید
تاریخچه دستمال کاغذی

تاریخچه دستمال کاغذی

تاریخچه دستمال کاغذیReviewed by دستمال کاغذی on Oct 21Rating: 1.0تاریخچه دستمال کاغذیتاریخچه دستمال کاغذی , تاریخچه دستمال ,کلینکس آمریکا , تمپو آلمان

مدت ها پیش که دستمال کاغذی نبود تمامی وظایف این کالای مهم بر دوش دستمال های پارچه ای بود از تمیز کردن چیزهای مختلف بگیر تا پاک کردن و خشک کردن دست وصورت وغیره . ..
با توجه به اینکه معمولا پس از هر بار استفاده نمی توان دستمال ها را شست در نتیجه شاید یک دستمال که از صبح وارد جیب یا کیف یک عزیزی می شد تا آخر وقت چه اتفاقی براش افتاده بود خدا داند.خدا را صد هزار مرتبه شکر میکنیم به خاطر وجود و اختراع دستمال کاغذی بریم با هم ببینیم تو این صنعت چه خبره:
مسأله سلامتی و استفاده از وسایل بهداشت فردی تنها مربوط به دنیای امروز نبوده بلکه در گذشته نیز برای بیشتر مردم اهمیت زیادی داشته است. نام‌های معروفی از جمله کلینکس در آمریکا و تمپو در آلمان حدود ۸۰ سال پیش به ثبت رسیده‌اند.
لازم به ذکر است در آن زمان در کارخانه تولید دستمال کاغذی تمپو سالانه حدود ده‌ها میلیارد دستمال کاغذی توسط ۵۰۰ کارگر به بازار عرضه می‌شد.
برند کلینکس بدلیل محبوبیت فراوانی که بدست آورده بود، بر سر زبان‌ها افتاد و اکنون نیز بسیاری از مردم به دستمال کاغذی، کلینکس می‌گویند.
استفاده از دستمال کاغذی روزبه‌روز در حال افزایش بوده و مسأله بهداشت فردی و سلامت جامعه اهمیت زیادی در جوامع در حال توسعه و توسعه یافته پیدا کرده است.
در چند دهه گذشته نامی از دستمال کاغذی نبود و مردم ضرورت آن را احساس نمی کرد در آن زمان خانم ها و آقایان از دستمال های پارچه ای گلدوزی شده که جنس و طرح آن به نوعی بیانگر طبقه اجتماعی فرد بود استفاده می کردند.با معرفی دستمال کاغذی یکبار مصرف که محصولی نرم،بهداشتی و سبک وزن بود ناگهان الگوی مصرف تغییر کرد و این محصول جدید با سرعت باور نکردنی راه خود را داخل خانه ها،ادارات ،دفاترکار و دیگر قسمت ها باز نمود و در بسته های کوچک،بزرگ،جیبی و رومیزی و همچنین حوله ای ،به تراکم هر نوع مصرف عرضه و روانه بازار کار نمود با پیشرفت جامعه بشری و پی بردن به اهمیت رعایت بهداشت در دنیای امروز ،نیاز به این محصول بیش از پیش نمایان شده و مردم سراسر جهان با دستمال کاغذی و دیگر تولیدات مرتبط با آن به عنوان یک کالای ضروری به صورت روزانه سروکار دارند.اولین دستمال های کاغذی توسط شرکت کلینیکس در سال ۱۹۲۴به عنوان پاک کننده آریش به بازار عرضه شد که نسبت به حوله های پارچه ای که در گذشته خانم ها از آن استفاده می کردند بسیار ارزان تر بود. این نام تجاری توسط افراد مشهور و ستارگان سینما جایگاه خود را خیلی زود پیدا کرد وتولیدش افزایش یافت.بسیاری از هنرپیشه گان سینما کلینیکس را به عنوان عامل شفافیت پوست صورتشان معرفی کردند با وجود فروش بالای این محصول شرکت کیمبرلیگارد در اواخر دهه ۱۹۳۰ برای یافتن دلایل محبوبیت این برند تحقیقات گسترده ای انجام داد.نتایج این تحقیقات نشان داد که تعداد زیادی از مشتریان به دلیل قیمت پایین کلینیکس از این محصول در دوران سرماخوردگی استفاده می کنند بنابراین مورد مصرف این دستمال های کاغذی از پاک کننده ی لوازم آرایش به دستمال نسل دور انداختنی تغییر یافت شعار تبلیغاتی آن نیز به دستمال دستی که می توانیم دور بیندازیم تبدیل شد.این کاربرد دستمال کاغذی توسط خود مردم ابداع شده بود اما کلینیکس اولین نام تجاری بود که روی آن سرمایه گذاری کرد.آگهی تبلیغاتی بعدی دستمال کاغذی در۱۹۲۶ با این شعار منتشر شد: (سرماخوردگی را در جیب خود حمل نکنید) در سال های نخست،دستمال کاغذی جیبی هنوز جزو کالاهای لوکس به شمار می آمد که هر کس نیز قادر به خرید آن نبود . کلینیکس اولین نام تجاری بود که جعبه های عمودی دستمال های جیبی و رنگی ،دستمال با طرح های چاپی،دستمال های دسته ای و مسافرتی را ابداع نمود و این کمپانی اکنون بیش از ۵۶هزار کارمند در بیش از ۱۹۰ کشور جهان محصول دارد این شرکت در سال گذشته میلادی درآمدی بالغ بر ۱۹میلیارد دلار را از آن خود کرده است.کلینیکس به دلیل پیشگام بودن به یک نام عمومی تبدیل شده است و بسیار ی از مردم خصوصاً در آمریکای شمالی و حتی در ایران هر نوع دستمالی را کلینیکس می نامند.


نظر (4)

خیلی موضوع عالی است ما کاملا از سایتتون راضی هستم

عالی

واقعا عالیست موضوعات.
ما کلا استفاده میکنیم

اطلات عالی هستند

ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev