ما را در گوگل محبوب کنید

بیخودی استخدام نکنید مجبور به تعدیل نیرو خواهید شد

بیخودی استخدام نکنید مجبور به تعدیل نیرو خواهید شدReviewed by Lshp221 on Jan 14Rating: 2.0

#بیخودی استخدام نکنید چرا که بزودی مجبور به تعدیل نیرو خواهید شد !!
نکته مدیریتی **

سازمانی کار میکردم که هر بار که سازمان جانی تازه می گرفت مدیر عامل شروع می کرد به اضافه کردن افراد مختلف و ایجاد پست های جدید کاری و تجزیه کارها، این امر همیشه برای من ناخوشایند و از مخالفان سرسخت این کار بودم چون به نظرم اینکار هیچ ارزش افزوده ای برای سازمان نداشت و اینجا یکی از نقاط مهم اختلاف من با مدیرعامل بود.
این استخدام های بی مورد از آنجا ناشی می شود که مدیران علاقه بسیار زیادی به افزایش افراد تحت مدیریتشان دارند چون تصور میکنند که هر چقدر تعداد نیروهای زیردستشان بیشتر باشد قدرتمندتر و مدیرتر هستند لذا بر همین اساس شروع می کنند به تجزیه کارها و جداسازی تخصص های مختلف، و برای هر کدام از انها نیرویی جدید و به اصطلاح یک متخصص استخدام می کنند. درصورتی که اغلب این استخدام ها بی مورد و غیر ضروری هستند و افراد دیگر را تنبل میکند. البته ممکن است این امر به دلیل عقده حقارت و خود کم بینی باشد. همچنین میتواند از خصوصیات بی کفایتی و حسادت نیز ناشی شود، مدیری که کیفیت کارش درجه دو است ، مرئوسان درجه سه استخدام می کند! در چنین سازمانهایی برای بهتر شدن تلاش نمی کنند، از آنجایی که آنها تقریبا هیچ کاری نمی کنند، لذا سریع به هدفهای از پیش تعیین شده می رسند و مورد تشویق هم قرار می گیرند.
تجزیه کارها و جدا کردن تخصص‌های ساده و واگذار کردن آنها به نیروهای متعددی كه به‌اصطلاح متخصص هم هستند هیچ نفعی برای سازمان نداشته و ارزش افزوده ای ایجاد نمی کند. اگر شما مدیر یك سازمان هستید و یا این‌كه شرکت و یا کسب کار خودتان را دارید، بهتر است برای استخدام كارمند جدید حتما دلیل بسیار محکم و کار تعریف شده و به اندازه کافی داشته باشید. البته منظور من این نیست که همه ی كارها را بر دوش یك نفر بگذارید اما نباید با تجزیه کارها و جدا كردن بیش از حد تخصص‌ها، دست به استخدام افراد متعدد برای این کارها بزنید و سازمانی بزرگ با چرخه هایی طولانی‌تر ایجاد کنید. نتیجه این کار چیزی جز کندتر کردن روند کارها نیست.
شما باید به کارمندان تان هم این موضوع را آموزش دهید به آنها بیاموزید برای ارزش‌گذاری‌های کارها پیش‌قدم شوند و برای آسان‌تر انجام شدن كارها، تمام تلاش خود را بکار ببرند. آنها می توانند بدون آسیب زدن به كارهایی كه وظیفه انجام‌شان را دارند، برای انجام بخشی از كارهای دیگر كه توان و تخصص‌شان را دارند پیش‌قدم شوند و در محدوده خودشان میتوانند مانع از طولانی شدن این چرخه كاری شوند. فراموش نکنید وقتی به کارها معنی و مفهوم بدهید و انها را ارزشمند جلوه دهید افراد از انجام اینکارها لذت می برند و خوشحال تر خواهند بود.

منبع : متین کالا مارکتینگ


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev