ما را در گوگل محبوب کنید

برای موفقیت در کسب و کار افراد درستکار را انتخاب کنید

برای موفقیت در کسب و کار افراد درستکار را انتخاب کنیدReviewed by مدیر سایت on Dec 19Rating: 2.0

۱- همه را در سازمانتان از یک تا ده درجه بندی کنید و نمره ده را به بهترین آنها بدهید و بین آنها رقابت شغلی ایجاد نمایید.
۲- تصمیم بگیرید تیمی از کارمندان مثبت، با انگیزه و با قدرت رقابت بالا درست کنید که برای حصول نتایج مورد نظرتان به کمک شما بیایند.

۳- درباره هرشغل جدید یا استخدام جدید به دقت فکر و بررسی کنید و شرح وظایف را به وضوح بنویسید.

۴- برای هر موقعیت شغلی حداقل با سه داوطلب مصاحبه کنید یا داوطلب مورد نظرتان ، حداقل سه بار و در سه مکان مختلف مصاحبه کنید و بگذارید سه نفر دیگر نیز با وی مصاحبه کنند.

۵- مراجع را به دقت کنترل و امتحان کنید، ضعف ها ی زیانباری را موجب عدم انتخاب مناسب میشوند شناسایی کنید.

۶- فقط افراد مثبت، کاردان و دوست داشتنی را استخدام کنید. آنها بهترین بازیکن های تیمی هستند.

۷- دائما بطور دقیق نتایج مورد انتظار از هر شخص را مورد تاکید قرارداده و توضیح دهید.

?تعريف ارزش مشتری یا ارزش طول عمر مشتری چیست؟

ارزش مشتری یا ارزش طول عمر مشتری که معادل اصطلاح Custome Lifetime Value یا CLV یا CLTV یا LTV است، از جمله مفاهیم بسیار مهم در بازاریابی، تبلیغات و مدیریت ارتباط با مشتری است.

شاید ساده‌ترین تعریف ارزش مشتری این باشد که یک مشتری در طول عمر خود، چه میزان سود برای یک کسب و کار ایجاد می‌کند.

به یک مثال ساده فکر کنید: وقتی شما برای اولین بار به یک کافی شاپ می‌روید و یک کیک و قهوه‌ی بیست هزار تومانی می‌خرید. آیا شما یک مشتری بیست هزار تومانی هستید؟ احتمالاً نه. اگر شما در یک کافی شاپ، از غذا و فضا راضی باشید، احتمالاً بارها و بارها به آنجا سر خواهید زد و شاید در طی چند سال، میلیونها تومان به آن کافی شاپ پول بدهید. بنابراین، اشتباه نیست اگر بگوییم که شما یک مشتری چند میلیون تومانی هستید.

البته مثال بالا، با وجود ساده و جذاب بودن، بیانی دقیق از ارزش طول عمر مشتری نیست. چون نکات متعددی در آن لحاظ نشده است. اول اینکه همه قرار نیست بعد از یک بار خرید، مشتری دائمی شوند. ممکن است فردی فقط یک بار خرید کند و فرد دیگری، ده‌ها بار خرید انجام دهد. بنابراین، منطقی است که ما در محاسبات خود، متوسط ارزش طول عمر مشتریان را محاسبه کنیم و به عنوان معیار تصمیم گیری مورد توجه قرار دهیم.

نکته‌ی دیگر این است که ما فقط به پولی که مشتری می‌پردازد (درآمد) توجه داشتیم. در حالی که ما هم برای عرضه‌ی خدمات و یا تولید کالاهای خود، هزینه کرده‌ایم. به عبارتی، نباید درآمد را با سود اشتباه بگیریم. ضمن اینکه هزینه‌های متعددی هم باید انجام شود تا مشتری، مشتری باقی بماند و حتی در بعضی کسب و کارها (از جمله کارهای پیمانکاری) ممکن است قطع رابطه با مشتری هم هزینه‌هایی را در بر داشته باشد.

بنابراین وقتی از ارزش مشتری یا ارزش طول عمر مشتری صحبت می‌کنیم، باید به سود حاصل از تعامل با مشتری در طول مدت زمانی که مشتری ماست، توجه داشته باشیم.

اهمیت ارزش طول عمر مشتری در حدی است که آقای همای مایکوت در مقاله خود در نشریه‌ی فوربس، آن را تنها معیاری می‌داند که واقعاً اهمیت دارد. اگر چه طبیعتاً منظور وی، رها کردن سایر مترها و معیارها نیست، اما از این تعبیر می‌توان نتیجه گرفت که چرا باید به ارزش طول عمر مشتری توجه داشته باشیم.

شرکت EConsultancy در گزارش خود اشاره می‌کند که اگر چه اکثر شرکتها، به اهمیت اندازه گیری ارزش طول عمر مشتری واقف هستند، اما تنها ۴۲% این شرکتها اظهار کرده‌اند که واقعاً قادر هستند ارزش طول عمر مشتریان خود را محاسبه کنند.

منبع : متین کالا مارکتینگ


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل