ما را در گوگل محبوب کنید

بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروشReviewed by مدیر سایت on Jan 11Rating: 2.0

?آیا ارائه گزینه‌های زیاد برای انتخاب، مشتری را گیج می‌کند؟
بازاریابی و فروش

❓آیا اگر قرار باشد مشتری بین ۱۰ نوع بستنی یا قهوه یکی را انتخاب کند، او گیج می شود؟

تا مدتها بعضی محققان رفتار مصرف کننده بر این باور بودند که ارائه گزینه‌های گسترده برای مشتری او را دچار سردرگمی می‌کند و او را از خرید منصرف می‌کند. اما بسیاری دیگر به این گزاره مشکوک بودند. آنها بر این باور بودند که ممکن است برای مثال ارائه گزینه‌های مختلف برای قهوه کمی مشتری را دچار سردرگمی کند ولی مشتریان دوست دارند، انتخاب‌های گوناگون داشته باشند. به همین خاطر بیشتر شرکت‌ها به ارائه محصولات و خدمات متنوع ادامه دادند. در بسیاری از مطالعات تقریبا اثر ارائه گزینه‌های زیاد صفر بوده است.

?اما تحقیقات اخیر محققان دانشگاه استنفورد، شهود جدیدی را نسبت به این موضوع پیش روی ما قرار داده است. آنها متوجه شده اند اثر ارائه گزینه‌های زیاد برای انتخاب به مشتری به این موضوع بستگی دارد که مشتری در کدام مرحله تصمیم‌گیری برای خرید قرار گرفته است.

تحقیقات آنها نشان می‌دهد اگر مشتری در حال ارزیابی این موضوع باشد که اصلا یک محصولی را بخرد یا نه ارائه گزینه‌های متنوع و زیاد، خرید را برای او جذاب‌تر می‌کند و احتمال خرید کردن را افزایش می‌دهد.

اما اگر مشتری از ابتدا به دنبال این باشد که بطور مشخص بفهمد کدام محصول را می‌خواهد انتخاب کند، ارائه انتخاب‌های متنوع او را سردرگم می‌کند و تصمیم‌گیری را برای او دشوار می‌کند.

در مطالعات آنها، مشارکت‌کنندگان در تحقیقات به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول ابتدا پس از ارائه گزینه‌های متنوع باید تصمیم می‌گرفت که ایا می‌خواهد شکلات خریداری کند یا خیر. گروه دوم پس از ارائه شکلات‌ها با طعم متنوع باید در مورد طعم مورد علاقه خود تصمیم می‌گرفت.

?در گروه اول که ابتدا فرد باید تصمیم می‌گرفت که آیا می‌خواهد شکلات را بخرد یا نه، مشاهدات نشان داد ارائه طیف متنوعی از گزینه‌ها، احتمال خرید را دو برابر حالتی می‌کند که گزینه‌های کمتری مقابل افراد قرار داده می‌شود.

?اما در گروه دوم که فرد از ابتدا باید در مورد طعم مورد علاقه خود تصمیم می‌گرفت، ارائه گزینه‌های متنوع تنها کمی احتمال خرید را کاهش داد.

?جمع‌بندی این مطالعات این است که در هر شکل ارائه گزینه‌های بیشتر به مشتری بهتر است بخصوص اگر مشتری در این مرحله تصمیم‌گیری باشد که آیا اصلا می‌خواهد یک کالا را بخرد یا نه.

منبع : متین کالا مارکتینگ


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev