ما را در گوگل محبوب کنید

دلایل عدم تمایل مدیران به اعمال انضباط چیست؟

دلایل عدم تمایل مدیران به اعمال انضباط چیست؟Reviewed by Lshp221 on Feb 21Rating: 1.5

#منابع_انسانی

? دلایل عدم تمایل مدیران به اعمال انضباط چیست؟

? هر روزه مدیران و سرپرستان با مشکلات رفتاری کارکنان مواجه می‌شوند. این مشکلات از خوابیدن در محل کار، بی‌توجهی به مقررات سازمان، عدم پاسخگویی سریع به مشتریان تا غیبت، دزدی و آزار جنسی را شامل می‌شود. در این موارد مسئله «انضباط کارکنان» مطرح می‌شود. اما، مدیران ممکن است به خاطر دلایلی به اجرای برنامه‌های انضباطی بی‌تمایل باشند. برخی از دلایل اصلی این بی‌توجهی عبارت‌اند از:

۱️⃣ فرهنگ سازمانی اجتناب از انضباط
اگر هنجارهای سازمانی از جریمه کردن کارکنان حمایت نکند، احتمال کمتری وجود دارد که مدیران برنامه‌های انضباطی در پیش بگیرند.

۲️⃣ فقدان حمایت
بسیاری از مدیران به خاطر ترس عدم حمایت از تصمیماتشان، از انضباط استفاده نمی‌کنند.

۳️⃣ خطاکار بودن
بیشتر مدیران اذعان دارند، قبل از اینکه مدیر شوند خودشان این خطاها را مرتکب می‌شدند و نمی‌توانند کارکنان را بخاطر همان خطاهایی که خودشان قبلا انجام می‌دادند، ادب کنند.

۴️⃣ ترس از دست دادن دوستان
مدیران به خاطر ترس از دست دادن دوستان یا آسیب دیدن روابط بین فردی دست به انضباط نمی‌زنند.

۵️⃣ اجتناب از دست دادن زمان
فرایند انضباطی زمان‌بر است. مدیران به خاطر از دست ندادن زمان بخصوص زمانی که احساس کند مدیر بالا دستی تصمیمات او را برگشت می‌دهد، از اعمال انضباط خودداری می‌کند.

۶️⃣ ترس از دادخواهی
مدیران به شدت از مورد بازخواست قرار گرفتن در رابطه با اعمال انضباط کارکنان اجتناب می‌کنند. بنابراین ترجیح می‌دهند که دست به اقدام انضباطی نزنند.

✅ بنابراین، اگر احساس می‌کنید که نیاز است در شرکت یا سازمان شما اقدامات انضباطی انجام شود، موانع فوق را باید از پیش‌روی مدیران بر دارید.

? پنج قاعده کلی برای موفقیت طرح جانشین پروری”

قاعده اول، كه قواعد بعدي همه بر روي آن بنا نهاده مي‌شوند، تمركز بر توسعه است. مديريت جانشين پروري بايد يك سيستم منعطف و مبتني بر فعاليت‌هاي توسعه‌اي باشد. هدف اين برنامه‌ها، آماده‌سازي كانديداهاي جانشيني از طريق شيوه‌هاي آموزش حين كار و فعاليت‌هايي از قبيل تفويض اختيار، براي تصاحب مشاغل هدف مي‌باشد.

قاعده دوم، تمركز بر مشاغل كليدي در برنامه جانشینی است؛ مشاغلي كه براي سلامت بلند مدت سازمان لازم هستند نه همه مشاغل.

قاعده سوم، آشكارا بودن سيستم و دوري از ابهام است. برنامه جانشين پروري مي‌بايست به شكل كاملاً شفاف پياده و ارا شود، و افراد در هر لحظه، از وضعيت خود با خبر باشند. در اين سيستم‌ها، رويه‌ها و قوانين به همة افراد سازمان انتقال داده مي‌شود. شاید در گذشته بر پنهان کردن برنامه تاکید می‌شد ولی امروزه با توجه به مزایای شفافیت، اعتقاد بر آشکارسازی برنامه است.

قاعده چهارم، اندازه‌گيري مستمر پيشرفت و دوري كردن از ذهنيت سنتي برنامه‌ريزي جايگزيني است. مديران مي‌بايست به شكل مستمر وضعيت سيستم و هر كدام از كانديداها را تحت نظر داشته باشند تا مطمئن شوند كه مسير پيشرفت به درستي طي مي‌شود.

و قاعده پنجم، منعطف نگاه داشتن سيستم مي‌باشد. طراحان سيستم مي‌بايست بر اساس بازخوردهايي كه از مجريان دريافت مي‌كنند، نقائص سيستم را برطرف كرده و به بهبود مستمر آن مبادرت ورزند.

در سال‌های اخیر سازمان های دولتی و غیر دولتی ایران به سمت پیاده سازی این برنامه ها حرکت کرده اند. برای بهره برداری هر چه موثرتر از این برنامه و رسیدن به اهداف اصلی آن، رعایت قواعد جانشین پروری، لازم و ضروری است.

منبع : متین کالا مارکتینگ


ارسال نظر


مقاله های برگزیده در خصوص دستمال کاغذی و انواع دستمال کاغذی - تولید دستمال کاغذی - صنایع غذایی - مواد اولیه - آموزش


عملکرد دستمال کاغذی ها

عملکرد دستمال کاغذی ها

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از وسایل بهداشتی خشک کننده بهتر از بقیه عمل می‌کند. با توجه به تحقیقی که در دانشگاه واشینگتون انجام شد، خشک کننده های برقی با گرمای خود باکتری‌ها را از بین نمی‌برند اما دستمال کاغذی این میکروب‌ها را …

متن کامل

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی

نکات بهداشتی در خصوص دستمال کاغذی لطفا بادقت مطالعه کنید درهنگام خرید دستمال کاغذی به تاریخ تولید دستمال کاغذی . شماره بهداشت .شماره استاندارد بر روی دستمال کاغذی که قابل استعلام است دقت کنید که دستمال کاغذی های ارزان قیمت دال

متن کامل
FAQ Powered by iProDev